Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up

گواهینامه ها

ایزو 9001 مبتنی بر روش شناسایی برنامه-انجام-بررسی- است و یک رویکرد فرآیند گرا را برای مستند سازی و‌بررسی ساختار ، مسئولیت ها و شیوه های مورد نیاز برای دستیابی به مدیریت موثر کیفیت در یک سازمان فراهم میکند .استاندارد ایزو ۹۰۰۱ در ویرایش ۲۰۱۵ نگاهی ویژه به تهدیدات و فرصت‌ها و ریسک‌های کسب و کار دارد.

 

در زمینه بهداشت شغلی ، ایمنی و محیط زیست ، از دهه های قبل ، برخی شرکت های بین المللی به ویژه در صنایع نفت، اقدام به تدوین استاندارد های کاربردی نمودند. استانداردهای مذکور که عمدتا با مخفف HSE-MS معرفی شده اند. HSE-MSبیان کننده دو استاندارد سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای OHSAS18001 و سیستم مدیریت زیست محیطی ایزو 14001 می باشد.

استاندارد ISO/IEC 20000 تنها استاندارد در حوزه مديريت خدمات است كه براي طراحي، استقرار، اجرا، پايش، نگهداشت و بهبود نظام مديريت خدمات در هر نوع سازمان با  هر اندازه و نوع خدمت كاربرد دارد. در نسخه 2011 استانداردISO/IEC 20000-1، اين استاندارد به عنوان استاندارد «نظام مديريت خدمات» معرفي شده است.

ISO / IEC 27001 به طور رسمی یک سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) می باشد که مجموعه ای از فعالیت های مربوط به مدیریت خطرات احتمالی اطلاعات (به نام “خطرات امنیت اطلاعات” در استاندارد) را مشخص میکند.  ISMS یک چارچوب مدیریتی جامع است که از طریق آن سازمان شناسایی، تحلیل خطرات و ریسک های اطلاعاتی خود را شناسایی می نماید. ISMS تضمین می کند که ترتیبات امنیتی دقیقی تنظیم شود که با تغییرات در تهدیدات امنیتی، آسیب پذیری ها و تاثیرات تجاری که بخشی مهم و مزیتی کلیدی و مبتنی بر ریسک انحصاری هست اجرایی گردد.

شرکتهای فعال حوزه انفورماتیک ب استناد لایحه قانونی تشکیل شورای عالی انفورماتیک جهت تعیین نظام کلی انفورماتیکی ؛ بارعایت قانون برنامه چهارم توسعه واجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی ؛ ” مصوب 08/11/1386 مجلس شورای اسلامی ” ، همینطور ایجاد فضای رقابتی سالم جهت کسب وکار ، شرکتهای فعال حوزه انفورماتیک براساس ؛ آئین نامه احراز صلاحیت شرکتهای انفورماتیکی احراز صلاحیت ، رتبه بندی می شوند.

گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران گواهی‌نامه‌ای که از سوی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برای پیمانکاران واجد شرایط صادر می شود. این گواهینامه پس از طی مراحلی ازجمله آموزش کارفرمایی ، آموزش کارگری، اخذ گواهینامه‌های مربوطه، تایید صلاحیت کارشناس حفاظت فنی و درنهایت با تأیید ایمنی فرایند آن‌ها در بازرسی، توسط کمیته تشخیص صلاحیت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مربوطه برای پیمانکار صادر می شود.

مجوزها

مرکز راهبری ساماندهی، مدیریت و توانمندسازی شبکه همکاران با نام اختصاری «سمتا» تنها مرجع رسمی ایجاد ارتباط میان شرکت‌های بخش خصوصی با سازمان‌های تابعه است. این مرکز به‌دنبال استفاده حداکثری از قابلیت شرکت‌های توانمند صنعتی، پژوهشی، دانش‌بنیان، بازرگانی و طراحی مهندسی بوده و آنها را جزئی از خانواده خود می‌داند تا محصولاتی با کیفیت بالا، در زمان مناسب و هزینه مطلوب تولید و به مشتریان خود ارائه نمایند.

شرکت نیک آفرین دارای کارت بازرگانی از اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اصفهان می باشد.

عضویت ها

کلیه شرکت‌هایی که برای انجام فعالیت‌های مشاوره، نظارت، طراحی، تولید، نصب و راه‌اندازی، توسعه، پشتیبانی و آموزش سیستم‌های نرم‌افزار، سخت‌افزار، شبکه‌های اطلاع‌رسانی و نظایر آن تشکیل می‌شوند، موظفند پس از ثبت شرکت مطابق قانون تجارت و قبل از شروع فعالیت عضویت در سازمان نظام صنفی را دارا باشند.

ایران‌کد یا نظام ملی طبقه ‌بندی و خدمات مشخصه کالا، سیستمی است برای شناسایی، طبقه‌ بندی، کد گذاری و در نهایت شناسنامه‌ دار کردن کالاهایی که در چرخه بازرگانی کشور مورد معامله و استفاده هستند.